To oni zagrają w finale Konferencji Zachodniej

Hokeiści Dallas Stars awansowali do finału Konferencji Zachodniej

Hokeiści Dallas Stars awansowali do finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. W poniedziałek pokonali Seattle Kraken 2:1 i rywalizację play-off do czterech zwycięstw wygrali 4-3. Ich kolejnym rywalem będzie ekipa Vegas Golden Knights.

Stawka decydującego o awansie meczu powodowała, że długo oba zespoły przede wszystkim koncentrowały się na tym, aby gola nie stracić. Impas dopiero w 36. minucie przełamał Roope Hintz dając prowadzenie Stars.

W 53. minucie podwyższył Wyatt Johnston, a Kraken stać było jedynie na trafienie Olivera Bjorkstranda na 19 s przed ostatnią syreną.

- Jako drużyna w żadnym innym meczu nie zaprezentowaliśmy się tak dobrze. Wiedziałem, że zawodnicy odpowiednio zareagują na porażkę w poprzednim spotkaniu i nie rozczarowali mnie - powiedział trener Stars Peter DeBoer.

Rywalizacja w finale Konferencji Wschodniej rozpocznie się w piątek. Dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane w Las Vegas.

Dzień wcześniej natomiast w finale Konferencji Wschodniej Carolina Hurricanes podejmie ekipę Florida Panthers.