Kapitalny początek mistrzostw Europy! Polska rozbiła Irlandię

Reprezentacja Polski U17 znakomicie rozpoczęła mistrzostwa Europy. W pierwszym meczu fazy grupowej Biało-Czerwoni pokonali rówieśników z Irlandii 5:1. Kolejne spotkanie piłkarze Marcina Włodarskiego rozegrają w sobotę.

Początek meczu nie zapowiadał tak dobrego wyniku dla Polaków. W piątej minucie gry prowadzenie Irlandczykom dał Ikechukwu Orazi. Biało-Czerwoni wyrównali osiem minut później. Bramkę po świetnej akcji prawą stroną boiska zdobył Mateusz Skoczylas.

W dalszej części meczu to Polacy stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. Finalnie tuż przed przerwą wykorzystali jedną z nich. Filip Rejczyk dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę do siatki skierował Dominik Szala. Po pierwszych 45 minutach reprezentacja Polski prowadziła 2:1.

Cztery minuty po zmianie stron Biało-Czerwoni mieli już dwa gole przewagi. Ponownie do siatki trafił Skoczylas. Tym razem gracz Zagłębia Lubin znakomicie wypracował sobie w polu karnym pozycję do strzału, a następnie uderzył pod samą poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jasona Healy'ego.

Na 4:1 w 54. minucie gry strzałem zza pola karnego podwyższył Karol Borys. Piąte trafienie piłkarze trenera Włodarskiego zapisali na swoim koncie niespełna 10 minut później. Bardzo dobrym uderzeniem z dystansu popisał się wprowadzony z ławki kilkadziesiąt sekund wcześniej Szymon Kądziołka. Po rykoszecie futbolówka wpadła do siatki.

W kolejnych minutach Polacy mogli nawet podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na 5:1. Tym samym Biało-Czerwoni rewelacyjnie rozpoczęli mistrzostwa Europy U-17. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w sobotę z Węgrami.

Polska U17 - Irlandia U17 5:1 (2:1)

Bramki: Skoczylas 13, 49, Szala 44, Borys 54, Kądziołka 64 - Orazi 5

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski (71. Michał Gurgul) - Krzysztof Kolanko, Igor Brzyski, 20. Filip Rejczyk (71. Nico Adamczyk), Karol Borys (63. Szymon Kądziołka), Filip Wolski - Oskar Tomczyk (55. Mike Huras), Mateusz Skoczylas (63. Daniel Mikołajewski)

Irlandia: Jason Healy - Kaylem Harnett (46. Matthew Moore), Jake Grante, Stanley Ashbee, Cory O'Sullivan - Luke Kehir (56. Romeo Akachukwu), Freddie Turley, Danny McGrath, Ike Orazi (56. Nickson Oksoun) - Naj Razi (71. Matthew Murray), Mason Melia