WTA w Rzymie: Iga Świątek - Jelena Rybakina. Relacja i wynik na żywo

Iga Świątek konsekwentnie realizuje swój cel w postaci trzeciego z rzędu awansu do finału WTA w Rzymie. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Kazaszką Jeleną Rybakiną. Relacja na żywo z meczu Świątek - Rybakina na Polsatsport.pl.

Świątek rozpoczęła turniej od drugiej rundy, pokonując Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową w efektownym stylu 6:0, 6:0. W trzeciej było już nieco trudniej, ale tylko w pierwszym secie. Liderka światowego rankingu zwyciężyła bowiem Ukrainkę Łesię Curenko 6:2, 6:0.

Prawdzie "schody" dla warszawianki zaczęły się od czwartej rundy, ale i wtedy udało się wygrać bez straty seta. Polka zmierzyła się z Chorwatką Donną Vekić i wygrała 6:3, 6:4.

O półfinał nasza tenisistka powalczy z Rybakiną, która podobnie jak Świątek zaczęła zmagania w stolicy Italii od drugiej rundy i również nie straciła jeszcze seta. Warto jednak zaznaczyć, że w trzeciej rundzie Kazaszka nie musiała rywalizować w pełnym wymiarze, ponieważ jej rywalka - Anna Kalinskaja skreczowała w pierwszej partii przy stanie 3:4.

Rybakina, która zajmuje szóste miejsce w rankingu WTA, już wielokrotnie mierzyła się ze Świątek i śmiało można powiedzieć, że wie, jak rywalizować z Polką. Świadczy o tym bilans pojedynków. W czterech meczach Kazaszka wygrała aż trzy poprzednie konfrontacje. Ostatnio okazała się lepsza w półfinale tegorocznego Indian Wells, który następnie padł jej łupem.

Świątek ma zatem szansę zrewanżować się Rybakinie za ostatnie niepowodzenia.

Relacja na żywo z meczu Świątek - Rybakina od godz. 21:45 na Polsatsport.pl.