Krecz Świątek! Polka odpadła z turnieju w Rzymie

Iga Świątek odpadła z turnieju w Rzymie.

Iga Świątek i Jelena Rybakina zmierzyły się w ćwierćfinałowym spotkaniu w Rzymie. Polka skreczowała w trzecim secie i odpadła z włoskiego turnieju.

Przed środowym meczem mówiło się, że Rybakina ma patent na Świątek. Dość powiedzieć, że 23-latka wygrała trzy ostatnie spotkania z Polką - kolejno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Australii i USA. Najlepsza tenisistka na świecie z Rybakiną triumfowała tylko w ich pierwszym bezpośrednim starciu - w 2021 roku w Czechach.

W środę Polka szybko wypracowała sobie przewagę dwóch przełamań. Nie przeszkodził jej w tym nawet... dzwoniący telefon tenisistki w trakcie gema. W pierwszym secie Świątek ostatecznie triumfowała 6:2 i wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu.

Drugi set, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się dla Polki w wymarzony sposób - od przełamania serwisu rywalki. Tym razem zawodniczka z Kazachstanu zdołała odrobić straty i przełamała Świątek, doprowadzając do stanu 4:4. Do wyłonienia triumfatorki drugiego seta konieczny był tie-break. W tym lepsza okazała się Rybakina, wygrywając 7:3 i doprowadzając do remisu.

Przed decydującą partią Świątek poprosiła o przerwę medyczną ze względu na problemy z kolanem. Wydawało się, że uraz nie jest groźny i Polka po kilku minutach wróciła na kort. Jak się jednak okazało, Świątek poddała mecz przy stanie 2:2 w trzecim secie i odpadła z turnieju w Rzymie.

Rybakina i Świątek w pierwszej rundzie w stolicy Włoch miały wolny los. Reprezentantka Kazachstanu następnie wygrała kolejno z Włoszką Jasmine Paolini, Rosjanką Anną Kalińską i Czeszką Marketą Vondrousovą. Natomiast Polka pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową, Ukrainkę Łesię Curenko i Chorwatkę Donnę Vekić.

W półfinale turnieju w Rzymie Rybakina zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko, która w środę w trzech setach pokonała Hiszpankę Paulę Badosę.

Iga Świątek - Jelena Rybakina 1:1 (6:2, 6:7, 2:2) - krecz Świątek