Zapadła decyzja! Polski zawodnik MMA zawieszony za doping

Sporty walki
Zapadła decyzja! Polski zawodnik MMA zawieszony za doping
Fot. Polsat Sport
Krzysztof Jotko

Komisja Sportowa Stanu Nevada przedstawiła szczegółowe wyniki kontroli antydopingowych wśród zawodników Professional Fighters League. Przypomnijmy, że aż dziewięciu z nich zostało przyłapanych na stosowaniu niedozwolonych środków. W tym gronie znalazł się Krzysztof Jotko (24-7, 6 KO, 1 Sub). Polak został ukarany zawieszeniem na sześć miesięcy oraz grzywną.

33-latek będzie mógł wrócić do klatki najwcześniej 1 października. Wtedy minie pół roku od jego ostatniej walki z Willem Fluerym, którą przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Co ciekawe, przeciwnik Jotki również został złapany na dopingu. W jego organizmie wykryto drostanolon. Irlandczyk wciąż czeka na decyzję komisji w swojej sprawie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Francis Ngannou podpisał kontrakt z PFL. Debiut dopiero w połowie 2024 roku

 

Natomiast w organizmie Polaka został wykryty klomifen, czyli popularny bloker estrogenu, najczęściej wykorzystywany pod koniec cyklu anabolicznego. W przeszłości na tym środku "wpadli" m.in. Łukasz Brzeski, Michał Oleksiejczuk czy Jon Jones. W przypadku Jotki zarówno próbka A, jak i próbka B dały wynik pozytywny. Oprócz kary zawieszenia zawodnik American Top Team będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości ok. siedmiu tysięcy dolarów. 

 

Warto wspomnieć, że tę samą substancje wykryto w organizmie Thiago Santosa, a zatem klubowego kolegi Jotki. W jego przypadku jeszcze nie podjęto decyzji co do kary. Przypomnijmy, że "Maretta" to do niedawna czołowy zawodnik wagi półciężkiej UFC. W lutym 2019 roku w walce wieczoru gali w Pradze pokonał przez TKO Jana Błachowicza. Później w pojedynku o mistrzowski pas zmierzył się z Jonem Jonesem. Po wyrównanym boju niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył "Bones". 

 

Jotko występował w UFC w latach 2013-2022. Następnie związał się z PFL. Jak widać, jego przygoda z nową organizacją rozpoczęła się w rozczarowujący sposób. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie