Duńczyk pierwszym finalistą turnieju ATP w Rzymie

Holger Rune pokonał Caspera Ruuda awansował do finału turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

Holger Rune awansował do finału turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Rozstawiony z numerem siódmym duński tenisista pokonał w sobotę Norwega Caspera Ruuda (4.) 6:7 (2-7), 6:4, 6:2.

20-letni Rune w ostatnim czasie jest w świetnej formie. To będzie jego trzeci w tym sezonie finał. Po porażce w decydującym meczu w Monte Carlo wygrał zmagania w Monachium.

W drodze do finału w Rzymie wcześniej wyeliminował lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovica. Z Ruudem mierzył się po raz piąty i pierwszy raz pokonał 24-letniego Norwega.

Ruud po wygraniu pierwszego seta w drugim prowadził 4:2. Rune poprosił w tym momencie o przerwę medyczną z powodu małego problemu z ramieniem i po niej zaczął grać koncertowo.

- W tym momencie powiedziałem sobie, że nie mam nic do stracenia, że prawdopodobnie przegram. Stwierdziłem, że pozostało mi po prostu cieszyć się grą, jakby to był mój ostatni set tutaj - przyznał Rune.