Polacy nie do zatrzymania! Kolejne zwycięstwo i pewny awans do ćwierćfinału ME!

Polacy nie do zatrzymania! Kolejne zwycięstwo na mistrzostwach Europy

W drugim meczu na mistrzostwach Europy do lat 17 reprezentacja Polski pokonała Węgry 5:3. Biało-Czerwoni mają już dwa zwycięstwa na swoim koncie i mogą być pewni awansu do dalszej fazy turnieju.

Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego mocnym akcentem rozpoczęła sobotnią rywalizację. Już w 8. minucie spotkania piłkę do siatki skierował Mateusz Skoczylas, dla którego było trzecie trafienie w turnieju. Biało-Czerwoni nie zwalniali tempa i uparcie dążyli do podwyższenia prowadzenia. W 32. minucie gola zdobył Maksymilian Sznaucner. Po pierwszej połowie polska kadra prowadziła 2:0.

Na starcie drugiej połowie Polacy ponownie zaskoczyli rywali. W 53. minucie Mike Huras znakomicie odnalazł się w polu karnym przeciwnika i sprytnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce. Tym razem Węgrzy rzucili się do ataku po utracie gola i natychmiast zdołali odpowiedzieć.

W 55. minucie Zeteny Varga precyzyjnym uderzeniem po ziemi zmusił Miłosza Piekutowskiego do kapitulacji. Wówczas Węgrzy na odzyskali nadzieje na to, że są w stanie odwrócić losy tego spotkania i zaczęli lepiej prezentować się na murawie. W 70. minucie Benedek Simon zdobył gola kontaktowego, wykorzystując zamieszanie w polskiej szesnastce.

Ten zimny prysznic podziałał na Biało-Czerwonych i pomógł im wrócić na odpowiednie tory. W 76. minucie bramkę zdobył Oskar Tomczyk, a chwilę później z trafiania cieszył się Karol Borys. W 80. minucie meczu podopieczni Włodarskiego prowadzili już zatem 5:2, jednak trzybramkowej przewagi nie udało się utrzymać do końcowego gwizdka arbitra.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry soczystym uderzeniem sprzed pola karnego Piekutowski pokonał Csaba Molnar, a mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Polski. Biało-Czerwoni dzięki tej wygranej są pewni awansu do ćwierćfinału turnieju.

Węgry U17 - Polska U17 3:5 (0:2)

Bramki: Varga 55, Simon 70, Molnar 90+4 - Skoczylas 8, Sznaucner 34, Huras 52, Tomczyk 76, Borys 80

Węgry: Aron Yaakobishvili - Attila Girsik, Adam Umathum (84. Manuel Burghart), Dominik Kaczvinszki, Levente Kubicsek - Szilard Szabo (463. Noel Lengyel), Hunor Nemeth, Noah Fenyo, Martin Kern (46. Csaba Molnar) - Adam Bagi (46. Zeteny Varga), Benedek Simon (84. Matyas Vidnyanszky)

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala (84. Nico Adamczyk), Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski (59. Michał Gurgul) - Krzysztof Kolanko, Karol Borys (84. Igor Brzyski), Maksymilian Sznaucner, Filip Rejczyk, Filip Wolski (59. Krzystof Kurowski) - Mateusz Skoczylas, Mike Huras (68. Oskar Tomczyk)