Tragedia na stadionie w San Salvador

Piłka nożna
Tragedia na stadionie w San Salvador
fot. PAP
Tragedia na stadionie w San Salvador

Co najmniej 9 osób zostało stratowanych na śmierć podczas meczu piłkarskiego w stolicy Salwadoru San Salvador; do tragedii doprowadziła próba sfosowania zamkniętych bram stadionu przez kibiców próbujących przedostać się na teren obiektu - poinformowała w niedzielę rano stacja BBC.

Wybuch paniki nastąpił podczas meczu lokalnej drużyny Alianza z zespołem FAS Santa Ana, rozgrywanym w nocy z soboty na niedzielę (czasu polskiego) na stadionie Cuscatlan w San Salvador.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wygrał pojedynek i przypłacił to życiem. Tragedia młodego boksera

 

"To była prawdziwa lawina kibiców napierających na bramę stadionu" - relacjonował wolontariusz z organizacji humanitarnej Rescue Commandos, cytowany przez BBC. "Niektórzy kibice znaleźli się pod metalowymi konstrukcjami tunelu (wiodącego na trybuny). Inni zdołali się na te trybuny przedostać, lecz zostali przygnieceni (przez napierający tłum)" - dodał świadek zdarzenia.

 

Minister zdrowia Salwadoru Francisco Alabi powiadomił, że na miejsce tragedii zostały wysłane karetki pogotowia, a osoby ranne przewieziono do szpitali w stolicy kraju. Władze zaapelowały do kibiców przebywających na stadionie o opuszczenie obiektu w celu ułatwienia pracy służbom medycznym.

 

Mecz w San Salvador cieszył się szczególnym zainteresowaniem lokalnych sympatyków futbolu, ponieważ Alianza i FAS to dwie najpopularniejsze drużyny piłkarskie w Salwadorze - podkreśliła amerykańska stacja CNN.

K.P/PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie