Kolejne problemy Szczęsnego i Milika. Szokująca porażka Juventusu z Empoli!

Zarówno Arkadiusz Milik, jak i Wojciech Szczęsny, nie mogą zaliczyć spotkania w 36. kolejce Serie A jako udanego. Polacy nie zaprezentowali się dobrze w spotkaniu przeciwko Empoli, a ich Juventus poległ 1:4 z drużyną będącą na odległym, 14. miejscu tabeli.

Choć Juventus aktywnie rozpoczął spotkanie w Empoli, tak to właśnie gospodarze byli bardziej skuteczni. W 15. minucie meczu Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę. Następnie zakotłowało się pod bramką Guglielmo Vicario. Piłka przekroczyła nawet linię bramkową, jednak sędzia Giovanni Ayroldi dopatrzył się faulu jednego z piłkarzy Juventusu.

W 18. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Empoli po tym, jak Arkadiusz Milik zahaczył nogą Nicolo Cambiaghiego. "Jedenastkę" wykorzystał Francesco Caputo.

Niespełna pięć minut później gospodarze mogli cieszyć się już z drugiej bramki w tym meczu i w dobrych nastrojach, po golu Sebastiano Luperto, zejść na przerwę.

Genialnie w drugą część gry weszli podopieczni Paolo Zanettiego. Po sprawnie wyprowadzonej akcji Jean-Daniel Akpa Akpro posłał podanie w pole karne, gdzie do "futbolówki" dopadł Francesco Caputo i ponownie pokonał Wojciecha Szczęsnego.

W 59. minucie spotkania boisko opuścił Arkadiusz Milik. W jego miejsce na murawie pojawił się Angel Di Maria. Honorowego gola dla Juventusu na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry strzelił Federico Chiesa. W 93. minucie Roberto Piccoli dobił Juventus, pokonując polskiego golkipera.

Tą porażką, oraz wcześniej odjętymi dziesięcioma punktami, "Juve" ponownie skomplikowało sobie sprawę awansu do europejskich pucharów. W tym momencie "Stara Dama" traci punkt do szóstej Romy, która znajduje się na pozycji nominowanej grą w Lidze Konferencji Europy.

W dwóch pozostałych kolejkach Serie A Juventus zagra z Milanem oraz Udinese. Dla odmiany Empoli zmierzy się z Hellasem oraz Lazio.

Empoli - Juventus 4:1 (2:0)

Bramki: Caputo 18, 48, Luperto 21, Piccoli 90+3 - Chiesa 85