Reprezentant Polski lepszy od Kyliana Mbappe! Wspaniałe osiągnięcie

Piłka nożna

Przemysław Frankowski znalazł się w dziesiątce najlepszych piłkarzy Ligue 1 według dziennikarzy "L'Equipe". Reprezentant Polski w tej klasyfikacji wyprzedził Kyliana Mbappe.

Dziennikarze gazety "L'Equipe" po meczach francuskiej ekstraklasy przyznają piłkarzom oceny za ich występy na boisku w skali od 1 do 10. Na dwie kolejki przed końcem rywalizacji opublikowano listę najlepszych zawodników w Ligue 1 w sezonie 2022/2023. Podstawą wyboru graczy była ich średnia ocen z  dotychczasowych meczów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Neymar chce uciec z Paryża. Oto jego wymarzony kierunek

 

Wysoko w tym rankingu znalazł się Przemysław Frankowski. Zdobyte przez Polaka miejsce nie powinno dziwić, ponieważ 28-latek do tej pory świetnie prezentował się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji. 32-krotny reprezentant Polski nie przegapił ani jednego ligowego spotkania w tym sezonie. W sumie strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty, a klub, który reprezentuje, czyli RC Lens, obecnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli. 

 

Niektórych kibiców zadziwić może jednak fakt, że Frankowski wyprzedził w rankingu najlepszych zawodników Kyliana Mbappe. Należy bowiem zaznaczyć, że Francuz po 36 starciach ma na swoim koncie 28 zdobytych bramek i plasuje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligue 1 w sezonie 2022/2023. 

 

Andrzej Adamiec/AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie