Cztery osoby zatrzymane za powieszenie kukły Viniciusa Juniora na moście

Piłka nożna
Cztery osoby zatrzymane za powieszenie kukły Viniciusa Juniora na moście
fot. PAP
Vinicius Junior podczas meczu Valencia CF - Real Madryt.

Hiszpańska policja poinformowała we wtorek, że zatrzymała cztery osoby w związku ze styczniowym incydentem, w którym kukła przedstawiająca brazylijskiego piłkarza Realu Madryt Viniciusa Juniora została zawieszona na moście w stolicy Hiszpanii.

Dochodzenie w sprawie przestępstwa z nienawiści zostało wszczęte po tym, jak kukła w koszulce skrzydłowego Viniciusa Juniora została zawieszona na moście przed ośrodkiem treningowym Realu Madryt, drużyny Brazylijczyka, wraz z transparentem z napisem "Madryt nienawidzi Realu". Zdarzenie miało miejsce rano przed derbami Realu Madryt i Atletico Madryt w Pucharze Hiszpanii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były as Realu Madryt opowiedział o swoim dramacie. "Mój syn był największym wojownikiem"

 

W poniedziałek wszczęto także śledztwo w Walencji w związku z domniemaniem popełnienia przestępstwa na tle rasistowskim, do którego miało dojść przed i w trakcie niedzielnego spotkania Valencii CF z Realem. Wśród zgromadzonych przez prokuraturę materiałów są m.in. nagrania śpiewów lokalnych kibiców obrażających Viniciusa Juniora przed stadionem. Skandujący tłum krzyczał w kierunku autokaru z piłkarzami Realu "Vinicius to małpa!".

 

Śledczy sprawdzają też m.in. sytuację z meczu, podczas której Brazylijczyk wdał się w konflikt słowny z rzekomo obrażającymi go kibicami Valencii.

 

Po spotkaniu poszkodowany zawodnik opublikował na Twitterze wpis, w którym określił Hiszpanię jako kraj rasistowski.

 

"To nie był pierwszy raz, ani drugi, ani trzeci. Rasizm jest normalny w La Liga. W rozgrywkach uważa się to za normalne, federacja uważa to za normalne, a rywale do tego zachęcają. Jest to piękny naród, który mnie przyjął i który kocham, ale który zgodził się pokazać światu wizerunek kraju rasistowskiego. Przykro mi z powodu tych Hiszpanów, którzy się z tym nie zgadzają, ale dziś w Brazylii Hiszpania jest znana jako kraj rasistów" - napisał Vinicius Junior.

 

Afera dotycząca rasistowskich incydentów w hiszpańskim mieście dotarła już do kręgów dyplomatycznych. W poniedziałek MSZ Brazylii wezwał na rozmowę dotyczącą zajść w związku z ostatnim meczem Realu ambasadora Hiszpanii w Brasilii, a wsparcie dla zawodnika wyraził prezydent jego ojczyzny Luiz Inacio Lula da Silva.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie