Tajemnicze plany mistrza olimpijskiego. "Nie wiadomo, ile razy i gdzie"

Inne
Tajemnicze plany mistrza olimpijskiego. "Nie wiadomo, ile razy i gdzie"
fot. PAP
Karsten Warholm

Mistrz olimpijski i rekordzista świata na 400 metrów przez płotki Karsten Warholm nie rozpoczął jeszcze sezonu letniego, zrezygnował z czterech mityngów Diamentowej Ligi i pierwszym jego startem będzie Bilsett Games w Oslo 15 czerwca.

W poniedziałek potwierdził też drugi swój start w tym roku, 2 lipca w Sztokholmie, a na temat pozostałych nie chce nic mówić, ale każdy jest możliwy.

 

Podkreślił, że jego najważniejszym celem w tym roku są mistrzostwa świata w Budapeszcie w dniach 18-28 sierpnia. - Z tego powodu rozpocznę sezon letni później niż moi rywale, traktuję tegoroczną edycję DL bardzo wybiórczo i wystartuję tylko w 3-5 mityngach - powiedział dziennikowi "Dagbladet".

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy maskotkę lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie

 

Jak podkreśliła gazeta nie sprecyzował jednak czy będzie to tyle startów przed MŚ czy w całym tegorocznym cyklu DL.

 

Norweg zrezygnował ze startów w Dausze (5 maja), Rabacie (28 maja), Florencji (2 czerwca), Paryżu (9 czerwca) i Lozannie (30 czerwca).

 

Po Sztokholmie do MŚ pozostaną już tylko trzy mityngi, 16 lipca w Chorzowie, 21 lipca w Monako i 23 lipca w Londynie i Norweg w bardzo tajemniczy sposób zapowiada swoje starty. - Nie mogę tylko trenować i muszę też rywalizować i dlatego z pewnością wystartuję jeszcze przed MŚ, ale nie wiadomo ile razy i gdzie - powiedział "Dagbladet".

 

Zdaniem skandynawskich mediów start w Oslo był zawsze oczywisty ze względów narodowych. Sztokholm też nie jest niespodzianką, ponieważ jest to Skandynawia, a mityng jest "starszą siostrą" Oslo.

 

W obu też wystartują mistrzostwie olimpijscy i przyjaciele Warholma Norweg Jakob Ingebrigtsen na 1500 metrów i szwedzki tyczkarz Armand Duplantis. Będą to dla nich ostatnie starty przed MŚ.

 

Jak zwrócono uwagę obaj też zapowiedzieli start w Polsce głównie ze względu na atmosferę dużego stadionu przypominającą MŚ i zasugerowano, że może i Warholm się tam pojawi na swój końcowy test przed Budapesztem.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie