Pożegnanie w ekipie siatkarskiego mistrza Polski! "Odchodzę z klubu, który ma szczególne miejsce w moim sercu"

Siatkówka
Pożegnanie w ekipie siatkarskiego mistrza Polski! "Odchodzę z klubu, który ma szczególne miejsce w moim sercu"
fot. Cyfrasport
Lana Scuka nie będzie grała w przyszłym sezonie w ekipie ŁKS.

Mistrz Polski ogłosił pożegnanie z czołową siatkarką! Z ŁKS Commercecon Łódź rozstała się przyjmująca Lana Scuka.

Lana Scuka dołączyła do ŁKS Commercecon Łódź jako mistrzyni i podwójna wicemistrzyni swojego kraju, mająca na swoim koncie również Puchar Słowenii i triumf w Pucharze Challenge. Z reprezentacją swojego kraju osiągała dotychczas sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych. Przyjmująca jest wicemistrzynią Europy juniorek i wicemistrzynią świata U23.

 

Zobacz także: Oficjalnie! Polski klub siatkarski ogłosił rozstanie z legendą

 

W sezonie 2022/23 wywalczyła z Łódzkimi Wiewiórami mistrzostwo Polski. Zagrała też w finale Pucharu Polski oraz rywalizowała w Lidze Mistrzyń.

 

W rozgrywkach Tauron Ligi Scuka rozegrała 29 spotkań, zdobywając w nich 258 punktów, w tym 209 w ataku, 9 z zagrywki i 40 blokiem. Na przestrzeni ligowego sezonu jej skuteczność w ataku wyniosła 38%, zaś w przyjęciu 39%. Wielokrotnie była najbardziej ostrzeliwaną w przyjęciu zawodniczką, a mimo to nie wahała się brać na siebie ciężaru gry w ataku.

 

– Ten sezon zapamiętam głównie dzięki najlepszym kibicom, jakich kiedykolwiek widziałam. Podoba mi się sposób, w jaki klub jest z nimi związany. Jako zawodniczka czułam, że naprawdę się liczę i mamy tutaj wyższy cel, więc granie w ŁKS-ie było przyjemnością. Muszę bardzo podziękować Alessandro, całemu sztabowi i prezesowi za spełnienie mojego osobistego marzenia, jakim była gra w Lidze Mistrzyń. Bardzo dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono i na pewno będę miała szczególne wspomnienia z Polski. Jesteśmy też mistrzami Polski, co jest dla mnie wspaniałym momentem. Zrobiłyśmy to z moimi niesamowitymi koleżankami, które są najbardziej życzliwymi i pracowitymi kobietami, jakie znam. Odchodzę z klubu, ale ma on szczególne miejsce w moim sercu i pamięci. Nie wiem, dokąd zaprowadzi mnie życie, ale mam nadzieję, że znów się zobaczymy – powiedziała Lana Scuka.

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie