Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia - ŁKS Łódź. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W przedostatniej kolejce sezonu 2022/23 Fortuna 1 Ligi dojdzie do spotkania dwóch drużyn, cały czas walczących o swoje cele. "Arkowcy" do końca będą rywalizować o miejsce w pierwszej "szóstce", uprawniające ich do startu w barażach. Z kolei ŁKS broni pozycji lidera, a do bezpośredniego awansu do piłkarskiej elity podopiecznym Kazimierza Moskala wystarczy już tylko jeden punkt. Relacja i wynik na żywo meczu Arka Gdynia - ŁKS Łódź na Polsatsport.pl.

Przed 33. serią gier Arka plasuje się na 7. miejscu i posiada identyczny dorobek punktowy, co 6. Stal Rzeszów. Rywale z Podkarpacia mają jednak korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich, wobec czego to oni zajmują obecnie ostatnie z "miejsc barażowych".

 

Podopieczni Ryszarda Wieczorka mają na koniec sezonu dwa twarde orzechy do zgryzienia, bowiem po liderze z Łodzi czeka ich jeszcze spotkanie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, cały czas mającą matematyczną szansę na bezpośredni awans. Z kolei Stal czekają mecze z pewnymi utrzymania tyszanami oraz niemal pewną spadku Skrą, wobec czego ich zadanie, przynajmniej na papierze, wydaje się nieco łatwiejsze.

 

Z kolei ŁKS po zwycięstwie 2:1 nad Apklan Resovią do bezpośredniego awansu potrzebuje już tylko punktu, a oprócz piątkowego spotkania z Arką, na zakończenie fazy zasadniczej zagra jeszcze z plasującą się w dolnej połowie tabeli Odrą Opole. Łodzianie nad 3. w tabeli Wisłą posiadają 5 punktów przewagi i lepszy bilans meczów bezpośrednich, dzięki czemu remis ze słabo spisującą się przed własną publicznością Arką da im upragniony powrót do PKO BP Ekstraklasy.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Arka Gdynia - ŁKS Łódź od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie