Mistrzostwa Europy U-17: Polacy poznali rywala w ćwierćfinale. To młodzieżowa potęga

Marcin Włodarski

Polacy poznali rywala w ćwierćfinale mistrzostw Europy U-17. Podopieczni Marcina Włodarskiego, którzy wygrali grupę A, zmierzą się w sobotę z drugą drużyną grupy B, czyli Serbią.

Reprezentacja Polski do lat 17 we wtorek przegrała z Walią 0:3 w trzecim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Tym samym podopieczni Marcina Włodarskiego zakończyli pierwszą część imprezy z dwoma zwycięstwami na koncie. Awans do ćwierćfinału zapewnili sobie już wcześniej - w swojej grupie A zajęli pierwszą lokatę.

Tym samym byli pewni, że w ćwierćfinale trafią na drużynę, która w grupie B zajmie 2. miejsce. Rywalizacja w tej grupie kończyła się w środowe popołudnie.

W kluczowym meczu Hiszpania mierzyła się z Serbią, a od 68. minuty to piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego byli wirtualnym rywalem Polaków. Przegrywali bowiem 0:1 z ekipą z Bałkanów po trafieniu Maksimovicia. Kilka minut później Hiszpanie wyrównali jednak po celnym strzale Lamine Yamala i wrócili na prowadzenie w grupie B. Wynik 1:1, przy porażce Słowenii z Włochami, oznaczał, że to Serbia zakończy fazę grupową na drugiej lokacie.

Słoweńcy i Włosi odpadli z turnieju rozgrywanego na Węgrzech.

Spotkanie Polska - Serbia zostanie rozegrane w sobotę 27 maja.