Nowy rodzaj ataków terrorystycznych zagrożeniem podczas igrzysk? "Trudno to zatrzymać"

Inne
Nowy rodzaj ataków terrorystycznych zagrożeniem podczas igrzysk? "Trudno to zatrzymać"
Fot. PAP
Francuzi obawiają się ataków terrorystycznych z użyciem dronów

26 lipca 2024 roku rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu. Na nieco ponad rok przed imprezą Francuzi opowiedzieli o środkach bezpieczeństwa i zagrożeniach, związanych z igrzyskami - w tym nowym rodzajem ataków terrorystycznych, których najbardziej się obawiają.

Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji, zdradził na konferencji prasowej, że za bezpieczeństwo uczestników i kibiców podczas igrzysk olimpijskich będzie dbało 35 tysięcy osób. Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia siły bezpieczeństwa będą dodatkowo zasilone przez wojsko.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bilety na igrzyska sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Zostało nieco ponad 30 procent

 

Polityk dodał jednak, że jest jedna rzecz, której wszyscy we Francji obawiają się najbardziej: ataki terrorystyczne z użyciem dronów.

 

- Przez długi czas pracowaliśmy wyłącznie z klasycznym zagrożeniem, czyli przestępcami z nożem, bronią palną czy zamachowcami-samobójcami. Potrafimy te zagrożenia wykrywać i im przeciwdziałać. Ewentualne pojawienie się dronów, wypełnionych materiałami wybuchowymi, to zupełnie nowy rodzaj niebezpieczeństwa. W dodatku taki, który trudno jest zatrzymać - skomentował Darmanin.

 

Dodatkową trudnością w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom i kibicom będzie to, iż ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się nie na stadionie, ale nad Sekwaną - rzeką przepływającą przez centrum Paryża.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie