Polak drugi na finiszu pierwszego etapu Orlen Wyścigu Narodów

Duńczyk Nikolaj Mengel wygrał pierwszy etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów, z Kaposvaru do Balatonfoeldvar na Węgrzech, i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Michał Żelazowski z reprezentacji Polski.

W końcówce pagórkowatego 132-kilometrowego etapu Mengel zostawił dwóch towarzyszy ucieczki i finiszował z przewagą kilkunastu sekund. Drugi linię mety minął Żelazowski, a trzeci był Cole Kessler z reprezentacji USA. Peleton stracił do zwycięzcy ok. półtorej minuty.

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi przez Węgry i Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Arłamowie.

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z większych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.