Roztrzaskał rakietę o stanowisko sędziego. Błyskawiczna dyskwalifikacja!

Mikael Ymer został zdyskwalifikowany za skandaliczne zachowanie na korcie

Mikael Ymer został zdyskwalifikowany za skandaliczne zachowanie z meczu z Arthurem Filsem podczas turnieju ATP 250 w Lyonie. Reprezentant Szwecji z wściekłości połamał rakietę o stanowisko sędziego!

Pod koniec pierwszego seta, przy stanie 5:5 i remisie po 30 w gemie, piłka po uderzeniu Filsa trafiła w okolice linii bocznej. Ymer był przekonany, że akcja była autowa, ale sędzia był innego zdania.

Reprezentant Szwecji nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra. 24-latek najpierw zaznaczył na korcie miejsce, w które - jego zdaniem - trafiła piłka, a następnie zaczął dyskutować ze swoim sztabem, a następnie również z sędzią, który zapewniał Ymera, że piłka odbiła się na linii.

- Pokaż mi to! W którym miejscu? - denerwował się 53. zawodnik światowego rankingu.

Rogerio Santos, który zasiadał w tym meczu na stołku sędziowskim, był jednak na tyle pewny swojej decyzji, że nie kwapił się do zejścia na kort. Mikael Ymer wznowił grę, ale chwilę później został przełamany na 5:6. Finalista juniorskiego Wimbledonu z 2015 roku zupełnie stracił panowanie nad sobą i z wściekłości połamał rakietę o stanowisko sędziego. Za swoje zachowanie reprezentant Szwecji został zdyskwalifikowany.

Do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Lyonie awansował zatem reprezentant gospodarzy. Rywalem Arthura Filsa w walce o półfinał będzie Felix Auger-Aliassime, który w dwóch setach pokonał Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza.

Transmisje meczów turnieju ATP w Lyonie na sportowych antenach Polsatu.