Czarni Radom odpowiedzieli Piotrowi Łukasikowi. Chodzi o odejście zawodnika z klubu

Siatkówka

W czwartek Czarni Radom poinformowali w swoich mediach społecznościowych, że kontrakt z przyjmującym Piotrem Łukasikiem nie zostanie przedłużony. Komentarz zawodnika sugerował, że sam zainteresowany nie wiedział wcześniej o zakończeniu współpracy. Teraz klub z Radomia postanowił wydać w tym temacie specjalne oświadczenie.

"Dziękuję za informację". Tak brzmiał komentarz Łukasika pod postem, w którym klub poinformował o nieprzedłużeniu z nim współpracy. Tym samym 29-latek dał wprost do zrozumienia, iż dopiero z mediów społecznościowych dowiedział się o swojej przyszłości. Reakcja zawodnika odbiła się szerokim echem w środowisku siatkarskim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski siatkarz dowiedział się z Facebooka, że zostanie bez klubu. Jego reakcja podbija sieć

 

W piątkowe popołudnie klub z województwa mazowieckiego postanowił ustosunkować się do komentarza zamieszczonego przez przyjmującego. 

 

"Kontrakt siatkarza Piotra Łukasika z klubem WKS Czarni Radom S.A., podpisany został przed sezonem 2022/2023 w ramach rozgrywek PlusLigi mężczyzn, na okres jednego sezonu. Umowa wygasa z dniem 30 czerwca 2023 roku. W kwietniu obecnego roku klub prowadził rozmowy o ewentualnej, dalszej współpracy, jednak obie strony nie doszły do porozumienia. Przedstawiciel agencji managerskiej Kaman Sport Management, w osobie Pana Jakuba Peszko, został poinformowany, że klub nie przedłuży kontraktu o kolejny sezon" - czytamy w oświadczeniu, pod którym podpisał się prezes radomian Dariusz Fryszkowski.

 

"Uważam, że klub nie ma w tej kwestii sobie nic do zarzucenia" - napisano na koniec komunikatu. 

 

Łukasik w zakończonym niedawno sezonie PlusLigi wystąpił w 25 spotkaniach w barwach Czarnych. Zdobył łącznie 197 punktów i dwa razy był wybierany przez komisarza zawodów MVP spotkania. 

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie