Filar drużyny odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn. "Chciałby zagrać poza granicami Polski"

Siatkówka
Filar drużyny odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn. "Chciałby zagrać poza granicami Polski"
fot. Cyfrasport
Robbert Andringa odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Po sześciu sezonach ekstraklasy siatkarzy spędzonych w Olsztynie holenderski przyjmujący Robbert Andringa odchodzi z Indykpolu AZS. Zawodnik poinformował, że w nowym sezonie chciałby zagrać poza granicami Polski - przekazały w czwartek władze klubu.

Andringa reprezentował barwy Indykpolu przez sześć sezonów, natomiast od lata 2020 r. był kapitanem drużyny. Rozegrał 168 spotkań, zdobywając 1351 punktów - 1048 w ataku, 169 w bloku i 134 w polu serwisowym. Trzykrotnie został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu. Był najdłużej grającym obcokrajowcem w historii klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy siatkarze poznali dokładny terminarz kwalifikacji olimpijskich

 

"Olsztyńscy kibice pokochali holenderskiego zawodnika za waleczność, nieustępliwość oraz doskonały kontakt z fanami" - przypomniał klub, informując w czwartkowym komunikacie, że "po sześciu wspólnych sezonach, nadszedł jednak czas rozstania".

 

Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski przekazał, że klub bardzo chciał, aby Andringa był siatkarzem Indykpolu na kolejny sezon.

 

- Javier Weber wielokrotnie namawiał siatkarza na pozostanie w Olsztynie. Zawodnik poinformował jednak trenera i władze klubu, że w nowym sezonie chciałby zagrać poza granicami Polski - wyjaśnił.

 

Wcześniej klub z Olsztyna informował, że z zespołu odchodzi Mateusz Poręba (środkowy) i Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), natomiast Moritz Karlitzek (przyjmujący) zostaje na kolejny sezon.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie