Legenda PlusLigi jednak zostaje! Klub przekazał ważną informację

Siatkówka
Legenda PlusLigi jednak zostaje! Klub przekazał ważną informację
fot. Cyfrasport
Michal Masny grał w drużynie z Bydgoszczy jako zawodnik, teraz jest jej trenerem.

Klub BKS Visła Proline Bydgoszcz poinformował, że Michal Masny nadal będzie trenował tę drużynę. W zakończonym niedawno sezonie jego podopieczni zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

Michal Masny to legenda PlusLigi. Słowacki rozgrywający grał w niej przez trzynaście sezonów, wystąpił w 389 meczach i był jednym z najlepszych zagranicznych zawodników w historii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wystarczyły dwa mecze! Poznaliśmy trzecią drużynę Tauron 1. Ligi siatkarzy

 

W maju 2022 roku został pierwszym trenerem klubu BKS Visła Proline Bydgoszcz, w którym kończył zawodniczą karierę. Pierwszy sezon zakończył z brązowym medalem rozgrywek zaplecza ekstraklasy – Tauron 1. Ligi. Jak jego podopieczni zaprezentują się w kolejnych rozgrywkach?

 

– Plan jest taki sam jak na ten sezon. Zbudować drużynę, czy ktoś tu zostanie, nie zostanie, czy będzie dużo nowych twarzy, czy nie będzie. Chcemy to znowu poskładać tak, żeby to funkcjonowało i wycisnąć z chłopaków jak najwięcej. Tak będzie z każdym zespołem. Może będę kiedyś trenerem zespołu, w którym będą same gwiazdy, ale nieważne czy to są gwiazdy, czy to są zawodnicy, którzy są mniej znani. Zawsze będę starał z nich wyciskać jak najwięcej. Prowadzenie mniej doświadczonego zespołu będzie wymagało co innego niż doświadczonych zawodników, którzy są ograni. Tyle, taki jest cel, żeby ta siatkówka wyglądała tak, jak wyglądała w tym sezonie, żebyśmy walczyli, wygrywali. Jeżeli tak będzie, to trybuny, będą się coraz bardziej zapełniały – powiedział trener Masny w rozmowie z oficjalną stroną klubu z Bydgoszczy.

 

 

Masny w sezonie reprezentacyjnym będzie pracował w kadrze Słowacji. Wraz z Tomasem Samselym będą asystentami selekcjonera Stevena Vanmedegaela.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie