MŚ w hokeju: Kanada - Finlandia. Relacja i wynik na żywo

Zimowe

W ćwierćfinale mistrzostw świata Kanada zagra z Finlandią. Starcie tych ekip budzi niewątpliwie ogromne emocje, ponieważ są to finaliści trzech ostatnich edycji rozgrywek. Kto okaże się lepszy? Relacja na żywo z meczu Kanada - Finlandia na Polsatsport.pl.

Finowie zakończyli zmagania grupowe na trzecim miejscu i mogą pochwalić się bilansem czterech zwycięstw w regulaminowym czasie gry. Obrońcy tytułu uplasowali się tuż za Szwedami i Stanami Zjednoczonymi, czyli jedynymi ekipami, które zdołały ich pokonać podczas tegorocznych mistrzostw świata. Losowanie par ćwierćfinałowych nie ułożyło się dla fińskiej kadry łaskawie i ta już na samym początku fazy play-off będzie musiała zmierzyć się z drużyną, z którą w trzech ostatnich edycjach walczyła o tytuł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękna postawa gwiazdora. To dlatego zrezygnował z MŚ

 

Kanadyjczycy zajęli w swojej grupie drugie miejsce, choć podobnie jak Finowie przegrali dwa spotkania na turnieju w Tampere i Rydze. W czwartek hokeiści z Ameryki Północnej mają szansę zrewanżować się przeciwnikom za porażkę w ubiegłorocznym finale MŚ. Choć ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu, Kanada jest postrzegana jako potencjalnie słabsza ze stron. Mimo to reprezentacja może pochwalić się tym, że aż sześć z siedmiu ostatnich edycji rozgrywek kończyła występem w finale.

 

Relacja na żywo z meczu Finlandia - Kanada od godziny na Polsatsport.pl. Początek o godz. 19:20.

HS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie