Polka najlepsza na pierwszym etapie Tour de Feminin w Czechach

Dominika Włodarczyk

Dominika Włodarczyk wygrała pierwszy etap i została liderką wyścigu kolarskiego Tour de Feminin w Czechach. Zawodniczka grupy MAT Atom Deweloper Wrocław była najszybsza w jeździe indywidualnej na czas ze startem i metą w Krasnej Lipie.

Na płaskiej trasie długości 12,6 km Włodarczyk wyprzedziła tylko o dwie sekundy Czeszkę Eliskę Kvasnickovą (MIX-Brilon). Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka gospodarzy Julia Kopecky (AG Insurance), ale jej strata wyniosła już 29 sekund.

W tym sezonie 22-letnia Włodarczyk prezentuje bardzo dobrą formę, m.in. wygrała dwa etapy i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej innego wyścigu w Czechach - Gracia Orlova.

Czteroetapowy Tour de Feminin zakończy się w niedzielę również w Krasnej Lipie. W 2002 roku triumfowała w tej imprezie Bogumiła Matusiak.