Poznaliśmy pierwszych półfinalistów MŚ w hokeju

Amerykanie wygrali z Czechami 3:0, a Niemcy pokonali Szwajcarię 3:1 w ćwierćfinałach mistrzostw świata w hokeju na lodzie. W czwartek wieczorem Szwedzi zmierzą się z Łotwą, a Kanada z broniącą tytułu Finlandią w dwóch pozostałych meczach 1/4 finału.

Amerykańscy hokeiści strzelali po jednym golu w każdej tercji. Bramki zdobyli kolejno Matt Coronato, Nick Perbix i Cutter Gauthier. Reprezentacja USA w sobotnim półfinale zmierzy się z Niemcami, którzy pokonali Szwajcarię.

Niemcy objęli prowadzenie po golu Maximiliana Kastnera. Szwajcarzy wyrównali na początku drugiej tercji po trafieniu Jonasa Siegenthalera. Później bramki dla Niemiec zdobyli John-Jason Peterka i Nico Sturm. Po raz ostatni Niemcy zdobyli medal mistrzostw świata - srebrny - w 1953 roku. Natomiast w 2018 roku w Pjongczangu zostali niespodziewanie wicemistrzami olimpijskimi.

O godzinie 19.20 rozpoczną się mecze Szwecja - Łotwa w Rydze i Kanada - Finlandia w Tampere.