Szok przed igrzyskami w Paryżu! Prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego podała się do dymisji

Inne
Szok przed igrzyskami w Paryżu! Prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego podała się do dymisji
fot. PAP

Prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego (CNOSF) Brigitte Henriques podała się do dymisji nieco ponad rok przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Paryżu - poinformował w czwartek CNOSF.

"Podczas otwarcia zgromadzenia ogólnego CNOSF, które odbyło się w czwartek w Maison du Sport Francais, Brigitte Henriques ogłosiła swoją decyzję o ustąpieniu ze stanowiska prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego" - napisano w oświadczeniu CNOSF.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy rodzaj ataków terrorystycznych zagrożeniem podczas igrzysk? "Trudno to zatrzymać"

 

Do czasu wyboru nowego prezesa "w ciągu najbliższych trzech miesięcy" jego obowiązki przejmie sekretarz generalna CNOSF Astrid Guyart.

 

Henriques została wybrana na stanowisko w lipcu 2021 roku, zastępując Denisa Masseglię. Jej rządy upływały pod znakiem licznych konfliktów wewnątrz organizacji, między innymi z byłym sekretarzem generalnym Didierem Seminetem. Sytuacja uległa pogorszeniu w ostatnich dniach po tym, jak Masseglia zapowiedział złożenie skargi do Krajowej Prokuratury Finansowej (PNF) w sprawie nadużycia zaufania przez zarząd CNOSF pod wodzą Henriques.

 

- Ta rezygnacja to sposób na zażegnanie kryzysu i to bardzo szlachetne - przyznał prezes jednego z francuskich związków sportowych, obecny podczas czwartkowego zgromadzenia.

 

Przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 8 sierpnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie