Siatkarska Liga Mistrzów i europejskie puchary do 2029 roku w Polsacie Sport

Siatkówka
Siatkarska Liga Mistrzów i europejskie puchary do 2029 roku w Polsacie Sport
fot. Materiały prasowe
Siatkarska Liga Mistrzów i europejskie puchary do 2029 roku w Polsacie Sport.

Fani siatkówki jeszcze nie ochłonęli po "polskim finale" Ligi Mistrzów CEV, a Telewizja Polsat już ma dla nich kolejny powód do świętowania. Nadawca przedłużył prawa do transmitowania Europejskich Pucharów aż do sezonu 2028/2029. Umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup.

Liga Mistrzów CEV to najwyższy klubowy poziom rozgrywek siatkarskich w Europie. Rywalizacja odbywa się zarówno z udziałem drużyn męskich, jak i kobiecych. Polskie kluby od lat z powodzeniem rywalizują w CEV Champions League, a fani w każdym sezonie mogą oglądać kilka rodzimych klubów grających w elicie. Od trzech lat tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu należy do Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w miniony weekend skompletował hat-tricka, pokonując w finale mistrza Polski - Jastrzębski Węgiel.


- Polski finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy który od ponad dwudziestu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn, napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować - powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.


Telewizja Polsat transmitowała Ligę Mistrzów CEV już w latach 2005 - 2018. Symbolem tamtego kontraktu była drużyna z Bełchatowa, która trzykrotnie zdobywała brąz i raz srebro. W czasie obowiązującej od 2020 roku umowy, klub z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek. Tegoroczny finał z udziałem dwóch polskich drużyn to doskonały prognostyk dla nowego kontraktu obowiązującego aż do sezonu 2028/2029.


Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go.

Tomasz Ołdak/Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie