Wielka walka z udziałem Ołeksandra Usyka w Polsce? Jest data i miejsce

Sporty walki
Wielka walka z udziałem Ołeksandra Usyka w Polsce? Jest data i miejsce
Fot. PAP
Oleksandr Usyk

Alex Krassyuk poinformował, że jego grupa promotorska wygrała przetarg na organizację walki Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) - Daniel Dubois (19-1, 18 KO). Na szali mają znaleźć się pasy mistrzowskie WBA, IBF oraz IBO w kategorii ciężkiej. Coraz więcej wskazuje na to, że starcie odbędzie się w Polsce.

Wiadomość o wygraniu przetargu Krassyuk przekazał za pośrednictwem Twittera. Prawo do organizacji pojedynku miało kosztować około ośmiu milionów dolarów. Jak poinformował ukraiński promotor, do hitowej walki Usyk - Dubois może dojść 12 sierpnia we Wrocławiu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Gala Rocky Boxing Night już w czerwcu. "Zrobimy wam Amerykę na Kaszubach" 

 

 

Przypomnijmy, że w głośnym tematem w świecie boksu w pierwszej połowie roku było potencjalne starcie unifikacyjne Usyka z Tysonem Furym. Na szali miały znaleźć się wszystkie pasy kategorii ciężkiej najważniejszych organizacji. Ostatecznie jednak negocjacje upadły i Ukrainiec przystąpi do walki z obowiązkowym pretendentem. 

 

Do tej roli przez WBA wyznaczony został Dubois. "Dynamite" aż 18 z 19 wygranych walk zakończył przed czasem. W ostatnim występie 25-latek pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Kevina Lerenę. Jedyną porażkę w zawodowej karierze poniósł w listopadzie 2020 roku w starciu z Joe Joycem. 

 

Z kolei Usyk ma za sobą dwie wielkie walki z Anthonym Joshuą. Obie z nich Ukrainiec wygrał na punkty. 36-latek nie zaznał jeszcze porażki na zawodowym ringu. W 20 pojedynkach 13 razy nokautował swoich rywali. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time - 15.08

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie