Budapeszt stolicą pływania

Inne
Budapeszt stolicą pływania
fot. PAP
Siedziba Międzynarodowej Federacji Pływackiej zostanie przeniesiona do Budapesztu

Siedziba Międzynarodowej Federacji Pływackiej (World Aquatics) zostanie przeniesiona do Budapesztu z Lozanny. Porozumienie powinien zatwierdzić kongres tej organizacji, poinformował w piątek minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto.

Odpowiednie dokumenty podpisali prezydent World Aquatics, pochodzący z Kuwejtu, Hussein Al-Musallam oraz szef dyplomacji węgierskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Meksykańskie pływaczki sprzedają stroje, aby sfinansować przygotowania

 

Szijjarto podkreślił, że Węgry odgrywają znaczącą rolę w światowym pływaniu, nie tylko dlatego, że sportowcy z tego kraju regularnie zdobywają złote medale na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich, ale także dlatego, że Węgry były jednym z ośmiu członków-założycieli Międzynarodowej Federacji Pływackiej, kiedy powstała w 1908 roku.

 

Minister zwrócił uwagę, że na Węgrzech znajdują się siedziby dwóch międzynarodowych federacji sportowych i dziesięciu organizacji stowarzyszonych z ONZ.

 

„Oczywiście przeprowadzka tutaj ogromnie zwiększy turystykę sportową i jeszcze bardziej wzmocni i tak już ważną rolę Węgier w światowym pływaniu i piłce wodnej” – podkreślił Szijjarto.

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie