Polka druga na czwartym etapie wyścigu Dookoła Turyngii

Marta Lach

Marta Lach z grupy Ceratizit-WNT zajęła drugie miejsce na czwartym etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Turyngii, ze startem i metą w miejscowości Gotha. Polkę wyprzedziła na finiszu towarzyszka ucieczki Holenderka Lonneke Uneken (SD Worx).

Liderka wyścigu Holenderka Mischa Bredewold (SD Worx) ukończyła etap w kilkunastoosobowej grupie ze stratą 21 sekund.

W klasyfikacji generalnej Bredewold wyprzedza o 10 sekund dwie klubowe koleżanki - swoją rodaczkę Lorenę Wiebes oraz Belgijkę Lotte Kopecky. Lach awansowała z 27. na szóste miejsce i traci do liderki 41 sekund.

Sześcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Muehlhausen. Przed rokiem Lach zajęła w Dookoła Turyngii drugie miejsce.