Jest decyzja CEV w sprawie klubów z Rosji i Białorusi!

Siatkówka
Jest decyzja CEV w sprawie klubów z Rosji i Białorusi!
fot. PAP
Europejska Federacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzja o podtrzymaniu zawieszenia dla rosyjskich i białoruskich klubów na sezon 2023/2024.

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję o podtrzymaniu zawieszenia dla rosyjskich i białoruskich klubów na sezon 2023/2024. To oznacza, że tamtejsze drużyny nie będą mogły brać udziału w międzynarodowych zmaganiach.

Rozgrywki Ligi Mistrzów, Pucharu CEV oraz Pucharu Challenge w sezonie 2023/2024 zostaną rozegrane bez rosyjskich i białoruskich drużyn. Dotyczy to oczywiście zarówno klubów męskich, jak i żeńskich. To już oficjalna decyzja CEV. Oficjele europejskiej federacji podtrzymali zatem zawieszenie zapoczątkowane w zeszłym roku, kiedy wojska rosyjskie przy wsparciu tych z Białorusi zaatakowały terytorium Ukrainy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarny polski trener wyróżniony przed meczem Polska - Niemcy

 

Taka decyzja oznacza również, że dodatkowe miejsca w europejskich pucharach dostaną zespoły z innych lig. W przypadku mężczyzn szansę gry w Lidze Mistrzów dostanie trzecia ekipa ligi niemieckiej, wicemistrz Czech i mistrz Portugalii. W przypadku kobiet będzie to trzecia drużyna z Polski - Budowlani Łódź oraz wicemistrz Ukrainy i mistrz Węgier.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kanada - Kuba 3:2. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie