Mistrz nie mieścił się w limicie na kilka godzin przed ważeniem! Uratował go niecodzienny pomysł

Sporty walki
Mistrz nie mieścił się w limicie na kilka godzin przed ważeniem! Uratował go niecodzienny pomysł
fot. Polsat Sport / Twitter
Piotr Kuberski postanowił ściąć włosy, by zmieścić się w limicie wagowym

W sobotę 27 maja odbędzie się kolejna gala Fight Exclusive Night. Walką wieczoru będzie starcie o pas kategorii średniej pomiędzy broniącym tytułu Piotrem Kuberskim i Kamilem Wojciechowskim. Niewiele brakowało, by pierwszy z nich nie zmieścił się w limicie wagowym. Na całe szczęście niekonwencjonalny pomysł sprawił, że do tego nie doszło.

Kolejna odsłona gali FEN odbędzie się w Pile. Rozpoczną ją dwa starcia semi-pro, a jedna z pozostałych zawodowych walk opierać się będzie na formule K-1. Na najważniejszą walkę tego wieczoru poczekać trzeba będzie do samego końca wydarzenia, wówczas pojedynek o pas kategorii średniej stoczą Piotr Kuberski i Kamil Wojciechowski.

 

Limit wagowy przy okazji tej walki wynosi 83,9 kg. Podchodzący do drugiej obrony tytułu Kuberski na kilka godzin przed oficjalnym ważeniem napotkał niemały problem – swoją masą wykraczał ponad dopuszczalną wartość. W takiej sytuacji sportowcy zwykle podejmują się różnych praktyk, takich jak na przykład celowe odwadnianie organizmu. W tym przypadku było jednak inaczej.

 

Aktualny mistrz wagi średniej FEN postawił na niecodzienne rozwiązanie, jakim było ścięcie włosów. Taki zabieg, z racji na znikomą redukcję kilogramów, nie jest czymś często spotykanym, aczkolwiek tym razem był wystarczający to zmieszczenia się w limicie.

 

 

MSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie