Sukces Polek podczas Pucharu Świata w kajakarstwie

To był "polska" sobota w Pucharze Świata

Kajakarki Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zwyciężyły w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Polki wyprzedziły Włoszki o 0,88 sekundy, trzecie były Austriaczki.

Na czwartej pozycji uplasowała się druga polska osada: Katarzyna Kołodziejczyk, Justyna Iskrzycka. Sobotnie finały niezwykle udanie zaczęły się dla biało-czerwonych. Kołodziejczyk zaledwie 15 minut przed swoim drugim startem również osiągnęła wybitny wynik.

Kołodziejczyk wygrała finał nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m. Polka pokonała o 0,26 sekundy Dunkę Frederikke Hauge Matthiesen, trzecia była Chorwatka Anamaria Govorcinovic. Na sobotę zaplanowano 11 finałów.