Kolejne zwycięstwo w Poznaniu! Czwórka kanadyjkowa mężczyzn najlepsza na 500 m

Zwycięstwo czwórki kanadyjkowej mężczyzn na 500 m

Kanadyjkarze w składzie: Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych wygrali finał nieolimpjskiej konkurencji czwórek na 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu.

Drugą lokatę zajęła inna polska załoga w składzie: Juliusz Kitewski, Krystian Hołdak, Kacper Sieradzan i Adrian Kłos, a na trzecim miejscu finiszowali Ukraińcy. Do tej konkurencji zgłosiły się tylko trzy osady.

Podczas sobotnich finałów zwycięstwa zanotowały cztery polskie załogi. Oprócz kanadyjkarzy, kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto wygrały finał olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Katarzyna Kołodziejczyk zwyciężyła w finale jedynek na 200 m, a Martyna Klatt i Helena Wiśniewska triumfowały w rywalizacji dwójek na 200 m.

Drugą lokatę na olimpijskim dystansie C1 1000 m zajął kanadyjkarz Wiktor Głazunow.