Co za mecz Huberta Hurkacza! Polak z awansem po pięciu setach

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy Roland Garros

Hubert Hurkacz zapewnił sobie awans do drugiej rundy Roland Garros. Pierwszym przeciwnikiem polskiego tenisisty podczas tegorocznego wielkoszlemowego turnieju w Paryżu był David Goffin. 13. tenisista rankingu ATP wygrał mecz 3:2 (6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4).

Polak nie rozpoczął dobrze tego pojedynku. Zawodnik pochodzący z Wrocławia został przełamany już w pierwszym gemie. Mimo to Hurkacz po chwili był w stanie wygrać gem serwisowy rywala i doprowadzić do wyrównania. Dzięki jeszcze jednemu przełamaniu w pierwszym secie polski tenisista był w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. 26-latek wygrał pierwszą odsłonę tego meczu 6:3.

Kolejna część starcia na korcie w stolicy Francji nie ułożyła się już po myśli 13. zawodnika w rankingu ATP. W drugim secie gra była wyrównana i do samego końca nie było wiadomo, który zawodnik wygra. W ostatnim gemie Goffin przełamał oponenta i tym samym zapewnił sobie triumf w tej odsłonie.

W trzecim secie zarówno Hurkacz, jak i Goffin prezentowali zbliżony poziom. Mimo to po stronie Belga o wiele gorzej funkcjonował serwis. 32-latek w tej części rywalizacji popełnił aż cztery podwójne błędy serwisowe. Między innymi dzięki temu Hurkacz wygrał trzeciego seta 6:4 i tym samym ponownie wyszedł na prowadzenie.

Porażka w poprzedniej części pojedynku zadziałała na Goffina jak kubeł zimnej wody. Pochodzący z Belgii zawodnik wygrał trzy gemy z rzędu i tym samym zapewnił sobie spore prowadzenie. Hurkacz nie był już w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę rywala, przez co przegrał seta 2:6.

Ostatni set tego starcia był bardzo emocjonujący. Lepiej na korcie pod względem kondycyjnym lepiej prezentował się polski tenisista. Hurkacz wygrał ostatniego seta 6:4 i dzięki temu zapewnił sobie awans do drugiej rundy tegorocznego Roland Garros.

Hubert Hurkacz - David Goffin 3:2 (6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4)