Wisienka na torcie! Jakub Kiwior z debiutanckim golem w Anglii

Debiutanckie trafienie Jakuba Kiwiora w Premier League

Arsenal w ostatniej kolejce Premier League rozbił Wolverhampton Wanderes (5:0). Zwycięstwo "Kanonierów" przypieczętował reprezentant Polski Jakub Kiwior.

To była całkowita różnica klas. Londyńczycy rozbili rywali i już od początku spotkania dominowali na murawie Emirates Stadium. Do przerwy drużyna Mikela Artety prowadziła 3:0, natomiast po przerwie dołożyła jeszcze dwa trafienia.

Wynik spotkania ustalił Kiwior. W 78. minucie reprezentant Polski znakomicie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym rywali podczas rozegrania rzutu rożnego i sprytnym uderzeniem z półwoleja pokonał golkipera "Wilków".

Dla 23-latka był to debiutancki gol w barwach Arsenalu. Defensor trafił do klubu w styczniowym oknie transferowym. Spezia Calcio zarobiła na jego transferze około 25 milionów euro.

W barwach "Kanonierów" Kiwior rozegrał łącznie siedem spotkań. Arteta stopniowo wprowadzał Polaka do gry i dopiero w marcu po raz pierwszy skorzystał z niego w meczu Premier League. W maju piłkarz zaczął natomiast regularnie pojawiać się wyjściowym składzie.