Nikola Grbić wybrał nowego kapitana reprezentacji Polski

Siatkówka
Nikola Grbić wybrał nowego kapitana reprezentacji Polski
Fot. PAP
Grzegorz Łomacz (w białym dresie) będzie nowym kapitanem reprezentacji Polski podczas turnieju w Japonii.

Nikola Grbić wybrał nowego kapitana reprezentacji Polski siatkarzy podczas pierwszego etapu siatkarskiej Ligi Narodów. Będzie nim rozgrywający Biało-Czerwonych Grzegorz Łomacz.

Przed nami pierwsze zmagania reprezentacji Polski w siatkarskiej Lidze Narodów, co oznacza również pierwsze poważne decyzje personalne selekcjonera Nikoli Grbicia. Serbski szkoleniowiec ma w tym sezonie naprawdę szeroki wybór na każdej pozycji, ale także w ramach pełnionych w kadrze funkcji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękny gest siatkarza Jastrzębskiego Węgla. Wspomógł wyjątkową fundację


Jedną z ważnych ról w kadrze jest funkcja kapitana zespołu, który w trakcie spotkania nie tylko stanowi ważne mentalne ogniwo reprezentacji, ale jest także odpowiedzialny za kontakt z arbitrem. Tym razem Serb zdecydował się postawić na jednego z najbardziej doświadczonych zawodników, którzy pojadą na turniej VNL w Japonii.


Kapitanem kadry w Nagoi będzie rozgrywający Grzegorz Łomacz. Doświadczony zawodnik ma na koncie m.in. mistrzostwo świata zdobyte w 2018 roku oraz wicemistrzostwo z 2022 roku. Od wielu lat reprezentuje klubowe barwy PGE Skry Bełchatów. Jego rywalem o miejsce w składzie w Japonii będzie występujący na co dzień w Projekcie Warszawa - Jan Firlej.

 


Polacy rywalizację w tegorocznej edycji VNL rozpoczną 7 czerwca na turnieju w Nagoi. Zmierzą się tam kolejno z Francją, Iranem, Bułgarią oraz Serbią.


Polacy zainaugurują zmagania na turnieju w Nagoi meczem z Francją w środę 7 czerwca. W kolejnych spotkaniach zmierzą się z Iranem (8 czerwca), Bułgarią (9 czerwca) oraz Serbią (11 czerwca).


Rozgrywki Ligi Narodów 2023 rozpoczną się 6 czerwca, a faza interkontynentalna potrwa do 10 lipca. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Gdańsku. Reprezentacja Polski oraz siedem czołowych drużyn pierwszej fazy o triumf w VNL powalczą w Ergo Arenie w dniach 19–23 lipca.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie