Łotwa świętuje historyczny sukces hokejowej reprezentacji! Ważna decyzja parlamentu

Zimowe
Łotwa świętuje historyczny sukces hokejowej reprezentacji! Ważna decyzja parlamentu
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Łotwy w hokeja na lodzie odniosła największy sukces w swojej historii. Łotysze zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. Z tej okazji parlament w tym kraju podjął ważną decyzję.

Łotwa zdobyła w niedzielę brązowy medal po zwycięstwie w meczu o trzecie miejsce z USA. Jak informuje portal breaking.lv, łotewski parlament niezwłocznie po wygranym przez Łotwę meczu postanowił przyjąć poprawkę do ustawy o dniach wolnych i zrobił 29 maja tego roku dniem wolnym od pracy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kanada mistrzem świata w hokeju na lodzie! Siedem goli w wielkim finale

 

Łotyszom pogratulowali również politycy. Mecz o trzecie miejsce w hali w Tampere oglądał prezydent Łotwy Egils Levits, który po meczu zrobił zdjęcie z drużyną w szatni. Gratulacje przesłał również Edgars Rinkevics, który nazwał Łotyszy "wielką potęgą hokejową".

 

Największym sukcesem łotewskiego hokeja był do tej pory ćwierćfinał olimpijskiego turnieju w Soczi w 2014 roku, a także ćwierćfinał mistrzostw świata w 1997, 2000 i 2004 roku. W drodze do brązowego medalu Łotysze pokonali w ćwierćfinale Szwedów. W półfinale przegrali z Kanadą, a w meczu o trzecie miejsce wygrali po dogrywce z USA.

 

Tegorocznym mistrzem świata w hokeju na lodzie została Kanada, która wygrała w finale 5:2 z Niemcami. Dla Kanadyjczyków było to 28. mistrzostwo świata w historii.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie