Sensacja! Faworytka odpadła w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa!

Sensacja! Faworytka odpadła w pierwszej rundzie!

Belinda Bencic była zdecydowaną faworytką meczu przeciwko Elinie Awanesian w pierwszej rundzie turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Mimo to Szwajcarka musiała uznać wyższość młodszej rywalki.

Większość ekspertów typowało zwycięstwo rozstawionej z numerem "12" Szwajcarki. Jej rywalka nie przebrnęła kwalifikacji, przegrywając z Kaylą Day, lecz znalazła się w głównej drabince jako "lucky loser".

Awanesian w starciu z Bencic nie miała niczego do stracenia. W pierwszym secie wygrała 6:3, trzykrotnie przełamując bardziej utytułowaną rywalkę. Szwajcarka odpowiedziała najlepiej jak mogła, gdyż kolejną partię wygrała 6:2.

O wszystkim zdecydował trzeci set. W nim Bencic prowadziła już 4:2, lecz od tego momentu przegrała cztery gemy z rzędu. Awanesian wygrała 6:4 i sensacyjnie zameldowała się w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. W niej zmierzy się z Leolią Jeanjean.

W tegorocznej edycji French Open zabraknie najlepszego rok temu Rafaela Nadala. Hiszpan jest niekwestionowanym królem zmagań na kortach imienia Rolanda Garrosa. Paryski turniej wygrywał 14 razy, ale tym razem z gry wykluczyła go kontuzja.

Jeśli chodzi o zmagania kobiet, rok temu w Paryżu triumfowała Iga Świątek. Dla polskiej tenisistki było to drugie zwycięstwo w Roland Garros w karierze - wcześniej najlepsza była w 2020 roku.

W puli nagród French Open 2023 na kortach ziemnych imienia Rolanda Garrosa jest 49,6 miliona euro. Triumfatorzy rywalizacji w grze pojedynczej zarobią w Paryżu po 2,3 mln.

Finał kobiecego singla zaplanowano na 10 czerwca. Decydujący mecz mężczyzn odbędzie się dzień później.