Skandal w Holandii! Piłkarz Ajaksu Amsterdam zaatakował kibica (WIDEO)

Piłka nożna
Skandal w Holandii! Piłkarz Ajaksu Amsterdam zaatakował kibica (WIDEO)
Fot. Twitter
Skandal w Holandii! Piłkarz Ajaksu Amsterdam zaatakował kibica

W niedzielę w Holandii doszło do skandalu z udziałem piłkarza Ajaksu Amsterdam, Stevena Berghuis, który w drodze do klubowego autokaru rzucił się z pięściami na kibica Twente Enschede.

Do zajścia doszło po zakończonym spotkaniu Twente - Ajax (3:1). Kiedy piłkarze z Amsterdamu kierowali się do klubowego autokaru, jeden z kibiców drużyny gospodarzy wykrzykiwał rasistowskie komentarze pod adresem Briana Brobbeya. W obronie napastnika stanął Berghuis.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak Barcelona pożegnała się z Camp Nou! Piękne obrazki w Katalonii

 

Reprezentant Holandii nie zastanawiał się zbyt długo i od razu rzucił się z wściekłością na fana Twente, z całych sił wymierzając mu cios zza metalowych barierek. Jeszcze przez chwilę 31-latek stał przed autokarem i mierzył wzrokiem kibica, po czym uspokoili go dwaj członkowie personelu.

 

 

Co ciekawe, Berghuis jest byłym piłkarzem Twente. Pomocnik szkolił się w akademii "De Reds", a także był częścią pierwszej drużyny w latach 2011-2012. W oficjalnym oświadczeniu na łamach "De Telegraaf" Holender przeprosił za swoje zachowanie.

 

"Nie powinienem był tego robić. Otrzymujemy wiele wyzwisk przed autobusem, ponieważ poświęcamy czas na rozdawanie autografów fanom, którzy o nie proszą. Jestem już do tego przyzwyczajony, ale ludzie myślą, że mogą wykrzyczeć wszystko. Rozumiem to, że moja odpowiedź niczego nie rozwiązuje" - przyznał piłkarz.

 

Głos w tej sprawie zabrał także Ajax, podkreślając, że piłkarz szybko zgłosił incydent i za natychmiast za niego przeprosił. Po powrocie do klubu Berghuis odbył rozmowę z trenerem i dyrektorami, którzy chcieli poznać jego wersję wydarzeń. Ostatecznie uznano zachowanie Holendra za niewłaściwe, po czym nałożono na niego karę grzywny.

 

HS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie