Była Barcelona i Szczecin. Bracia Żukowie obierają nowy kierunek

Piłka nożna
Była Barcelona i Szczecin. Bracia Żukowie obierają nowy kierunek
fot. Cyfrasport
Miłosz Żuk, Robert Lewandowski i Michał Żuk.

Uważani za młode talenty bracia Michał i Miłosz Żukowie opuszczą po sezonie Pogoń Szczecin i będą kontynuować szkolenie piłkarskie w innym miejscu. Wcześniej przez wiele lat mieszkali w Hiszpanii i bronili barw akademii FC Barcelona.

O Michale i Miłoszu Żukach zrobiło się głośno, gdy szkolili się jeszcze w akademii FC Barcelona. Później młodszy z nich trenował również w Gironie. Rodzina chłopców przez prawie 20 lat mieszkała w Hiszpanii, jednak z powodów prywatnych musiała wrócić do Polski. Jak się okazało, był to powrót tymczasowy.

 

– Od samego początku braliśmy pod uwagę, że pobyt rodziny Żuków w Polsce może mieć charakter czasowy – dwuletni, a nawet roczny. Było to spowodowane zaistniałymi sprawami życiowymi, zdrowotnymi i rodzinnymi. Zdawaliśmy sobie sprawę, że tak duże zmiany w życiu zarówno dzieci, jak i rodziców nie są i nie były łatwe – powiedział Patryk Dąbrowski, skaut Akademii Pogoni Szczecin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Żuk odchodzi z Barcelony. Utalentowany 13-latek wraca z rodziną do Polski

 

Zdaniem Dąbrowskiego chłopcy udoskonalili w Polsce swój piłkarski warsztat.

 

– W pełni szanujemy i akceptujemy decyzję rodziny. Jesteśmy dumni z tego, że przyjeżdżając do Polski rodzice zdecydowali się umieścić Michała i Miłosza w Akademii Pogoni. Uważam, że przez ten rok chłopcy dużo zyskali: poznali nowe otoczenie, inną kulturę treningu, gry oraz pracy. To w przyszłości na pewno zaprocentuje – kontynuuje Dąbrowski.

 

Do końca obecnego sezonu Żukowie pozostaną w Szczecinie, a następnie wrócą do Hiszpanii.

 

Czternastoletni Michał Żuk trenował w zespole juniorów młodszych Pogoni, a dwunastoletni Miłosz - trampkarzy młodszych. Szkolili ich odpowiednio trenerzy: Paweł Cretti i Dawid Nowak oraz Robert Skok.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie