Medalistki wielkich światowych imprez odwiedzą Żnin. Czeka nas niezwykła lekcja wychowania fizycznego dla dziewcząt

Inne
Medalistki wielkich światowych imprez odwiedzą Żnin. Czeka nas niezwykła lekcja wychowania fizycznego dla dziewcząt
fot. Materiały prasowe
Medalistki wielkich światowych imprez odwiedzą Żnin. Czeka nas niezwykła lekcja wychowania fizycznego dla dziewcząt

To będzie niezwykła przygoda dla uczennic ze Żnina i okolic w Kujawsko-Pomorskiem! Cztery wielkie mistrzynie sportu, z jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu Otylią Jędrzejczak na czele, przyjadą w czwartek 15 czerwca do Żnina, by wziąć udział w specjalnej lekcji wychowania fizycznego w ramach akcji "Mistrzynie w Szkołach".

– Wierzę, że dzięki naszym naprawdę niezwykłym lekcjom, które są skierowane tylko do dziewcząt i prowadzone tylko przez dziewczyny, uczennice inaczej spojrzą na aktywność fizyczną i będą bardziej aktywne. O to nam chodzi, bo jest z tym często naprawdę problem – mówi Otylia Jędrzejczak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fatalne niedopatrzenie! "Możemy mieć największy skandal stulecia"

 

Do Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, gdzie odbędzie się druga tegoroczna odsłona „Mistrzyń w Szkołach” Otylia Jędrzejczak zaprosiła trzy wielkie mistrzynie sportu – lekkoatletkę, medalistkę mistrzostw Europy Joannę Jóźwik, mistrzynię Europy i wicemistrzynię świata w short tracku Natalię Maliszewską oraz taekwondzistkę Joannę Paprocką, pięciokrotną mistrzynię świata i dziesięciokrotną mistrzynię Europy.

 

– Razem z dziewczynami, uczestniczkami naszej akcji, będziemy przy muzyce ćwiczyć przez czterdzieści pięć minut pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej, a później opowiemy im swoje historie i będziemy odpowiadać na wszystkie pytania. Te rozmowy zawsze są bardzo inspirujące i jestem przekonana, że, podobnie jak ćwiczenia, bardzo wartościowe – dodaje Jędrzejczak.

 

To drugie „Mistrzynie w Szkołach” w tym roku. Pierwsza odsłona akcji odbyła się w kwietniu w Zgierzu koło Łodzi, gdzie z uczennicami ćwiczyły wicemistrzyni olimpijska w lekkiej atletyce Anna Kiełbasińska, Natalia Czerwonka, była łyżwiarka szybka, zdobywczyni srebrnego medalu olimpijskiego w drużynie oraz Paulina Maj-Erwardt, ponad stukrotna reprezentantka Polski w siatkówce kobiet, aktualna kapitan zespołu mistrzyń Polski ŁKS Commercecon Łódź.

 

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

 

– Przyjeżdżamy, ćwiczymy i namawiamy do aktywności. Trzeba to zmienić, by dziewczyny były zdrowsze i bardziej szczęśliwe. Naszym hasłem jest "Jestem sobą, Jestem Bella". Chcemy podkreślić, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program "Mistrzynie w szkołach", jest Bella, wiodąca marka na rynku artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez markę Bella i HMS Fitness.

 

"Mistrzynie w Szkołach" odwiedzą Żnin w czwartek, 15 czerwca. Początek zajęć zaplanowano na godz. 10.30. Projekt „Mistrzynie w Szkołach” w Żninie współfinansowany jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Starostwo Powiatu Żnińskiego.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie