Niespodziewana decyzja. Niemiecki skoczek kończy karierę

David Siegel zakończył karierę. Decyzja niemieckiego skoczka jest niespodziewana, bo ma on dopiero 26 lat. Poinformował o niej na swoim Instagramie.

Kilka lat temu David Siegel był uważany za jeden z największych talentów w niemieckich skokach. W 2016 roku zdobył dwa złote medale mistrzostw świata juniorów w Rasnovie. Kilka tygodni wcześniej natomiast w debiucie w Pucharze Świata w Garmisch-Partenkirchen zajął 16. miejsce. W 2019 roku podczas Pucharu Świata w Zakopanem zerwał więzadła krzyżowe i nie zdołał już wrócić do wysokiej dyspozycji. Teraz zdecydował się zakończyć swoją przygodę ze skokami narciarskimi.

"Teraz nadszedł czas, aby się pożegnać. Niestety, po 21 latach uprawiania skoków narciarskich, koniec już nadszedł. Przez cały ten czas moja wiara pomogła mi najbardziej, ale także niezliczonej liczbie innych osób. Wielkie dzięki za to! Mogłem się wiele nauczyć..." - napisał.

Przez praktycznie cały poprzedni sezon David Siegel był zawodnikiem występującym w Pucharze Kontynentalnym, ale ani razu nie udało mu się zakończyć zawodów tej rangi na podium. W Pucharze Świata wystąpił dwukrotnie - dwa razy w ramach krajowej grupy zawodników. W Garmisch-Partenkirchen odpadł w kwalifikacjach, a w Willingen awansował do konkursu głównego, gdzie zajął ostatecznie 49. miejsce.