Rekordowy budżet klubu Fortuna 1 Ligi

Piłka nożna
Rekordowy budżet klubu Fortuna 1 Ligi
fot. Cyfrasport
Właściciel klubu Fortuna 1 Ligi zapowiedział rekordowy budżet

W specjalnym komunikacie właściciel piłkarskiej Miedzi Legnica poinformował, że pomimo spadku z ekstraklasy, nie zamierza wycofać się z finansowanie klubu. "Zatwierdziłem planowany budżet na nadchodzący sezon. Będzie on, jak na nasze warunki pierwszej ligi, rekordowo wysoki" - poinformował Andrzej Dadełło.

Pierwotnie informacja o tym, czy Dadełło pozostanie w Miedzi miała się ukazać przy okazji kończącego sezon meczu z Górnikiem Zabrze. Włodarze klubu poinformowali, że trzeba będzie poczekać do poniedziałku. Ale i ten termin został przesunięty i kibice legnickiego zespołu mogli czuć się zaniepokojeni.

Zobacz także: Walkower w PKO BP Ekstraklasie! Wszystko przez zachowanie kibiców

 

W końcu w środę na oficjalnej internetowej stronie Miedzianki ukazało się oświadczenie właściciela klubu.

 

"Zatwierdziłem planowany budżet klubu na nadchodzący sezon. Będzie on, jak na nasze warunki pierwszej ligi, rekordowo wysoki, co wymaga ode mnie ogromnego zaangażowania finansowego, stąd dłuższy niż zazwyczaj proces decyzyjny, uwarunkowany różnymi okolicznościami" – poinformował już w pierwszym zdaniu Dadełło.

 

Dalej można przeczytać m.in. o tym, że w budżecie zawarto bardzo duże, ale niezbędne nakłady inwestycyjne na rozbudowę ośrodka treningowego. Projekt był już dawano w planach, ale różne okoliczności, m.in. pandemia, sprawiły, że trzeba było go odłożyć w czasie.

 

Dadełło stwierdził, że pierwsza liga to przyzwoite miejsce na piłkarskiej mapie, ale Miedź pod jego wodzą nie zamierza się tym zadowolić.

 

"Pamiętam, że pierwszy awans do Ekstraklasy wywalczyliśmy po wielu latach starań, w czasie których nie brakowało wątpliwości, że nam się nie uda, że nie awansujemy, że mamy pecha, bo przecież raz zabrakło tylko punktu… W końcu dokonaliśmy tego wytrwałością, cierpliwością i nieustępującym zaangażowaniem. Jestem przekonany, że podobnie będzie z Ekstraklasą. Nasz czas jeszcze nadejdzie" – dodał.

 

Na koniec biznesmen podziękował kibicom, którzy pomimo słabszych wyników, nie opuścili drużyny i do końca wspierali ją z trybun.

 

"Ja zostaję w Miedzi i wierzę, że wy też zostajecie na trybunach, by dalej wspierać nasz Klub. Hej Miedź" – zakończył.

 

Dla Miedzi tegoroczny spadek z ekstraklasy jest drugim w historii. W obu przypadkach zespół z Legnicy żegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową zaledwie rok po awansie.

 

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie