Walkower w PKO BP Ekstraklasie! Wszystko przez zachowanie kibiców

Wynik sobotniego meczu ostatniej kolejki sezonu piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice - Lechia Gdańsk został zweryfikowany przez Komisję Ligi jako walkower 3:0 na korzyść gliwiczan z powodu zachowania kibiców gości. Spotkanie zostało przerwane przez sędziego w drugiej połowie.

Wówczas to z trybun zajmowanych przez sympatyków zespołu z Gdańska kibice rzucili kilka razy na boisko race. Goście prowadzili od 30. minuty 1:0.

„Po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN - Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres siedmiu miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych” – napisano w komunikacie.

Sobotni mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli. Piast już wcześniej zapewnił sobie piąte miejsce na koniec sezonu, Lechia straciła szanse na utrzymanie.

W drugiej połowie z trybuny sympatyków gości poleciały na boisko race. Sędzia Marcin Kochanek przerwał mecz, nakazał zawodnikom zejście do szatni, ale po wznowieniu gry sytuacja z racami się powtórzyła. Efektem tego zachowania fanów przyjezdnych było przedwczesne zakończenie meczu.