Znamy skład polskich skoczków na Igrzyska Europejskie

Inne
Znamy skład polskich skoczków na Igrzyska Europejskie
fot. PAP
Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek zostali powołani do kadry skoczków na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023.

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek zostali powołani do kadry skoczków na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Polski Związek Narciarski ogłosił też skład kadry kobiet, której nowym trenerem został Austriak Harald Rodlauer.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Natomiast rywalizacja skoczkiń i skoczków narciarskich będzie się odbywała na obiektach w Zakopanem od 27 czerwca do 1 lipca. Arenami zmagań będą Średnia i Wielka Krokiew.

 

Jak przypomniał PZN, do rozdania jest pięć kompletów medali. Na skoczni normalnej odbędą się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn oraz zawody drużyn mieszanych, natomiast na obiekcie dużym zaplanowane są zawody indywidualne pań i panów.

 

W składzie reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na to wydarzenie powołanych zostało pięć skoczkiń oraz sześciu skoczków. W konkursach indywidualnych każda z drużyn będzie miała prawo do wystawienia pięciu zawodników. W składzie męskiej reprezentacji Polski planowana jest wymiana zawodników między konkursami.

 

Kadrę kobiet na Igrzyska Europejskie tworzą: Nicole Konderla, Anna Twardosz, Paulina Cieślar, Wiktoria Przybyła oraz Pola Bełtowska.

 

To będzie debiut w tej roli cenionego austriackiego szkoleniowca Haralda Rodlauera, którego powołano na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A w skokach narciarskich kobiet. Jego asystentem został były skoczek Stefan Hula.

 

PZN poinformował, że Rodlauer swojej aktywności nie ograniczy tylko do grup seniorskich. Będzie także współpracował i nadzorował pracę w Szkołach Mistrzostwa Sportowego.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie