Paweł Zagumny prezesem klubu PlusLigi!

Siatkówka
Paweł Zagumny prezesem klubu PlusLigi!
fot. Cyfrasport
Paweł Zagumny z reprezentacją Polski wywalczył m.in. mistrzostwo świata w 2014 roku.

Paweł Zagumny został nowym prezesem Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A. Były reprezentant Polski zastąpił na tym stanowisku Dariusza Fryszkowskiego.

Od 1 czerwca 2023 roku funkcję prezesa Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A. pełnić będzie Paweł Zagumny. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Czarni Radom S.A. , Pan Janusz Dasiewicz oficjalnie przedstawił i przywitał nowego prezesa radomskiego klubu.

 

Zobacz także: Nie tylko Mariusz Wlazły! Kto zakończył siatkarską karierę w 2023 roku?

 

– Rada Nadzorcza klubu WKS Czarni Radom S.A. zwołała konferencję prasową z powodu zmian struktury organizacyjnej klubu. Rada Nadzorcza z dniem 31 maja 2023 roku postanowiła odwołać ze stanowiska Prezesa Zarządu, Pana Dariusza Fryszkowskiego. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Panu Darkowi za pracę jaką wykonał na rzecz naszego klubu. Pragnę również przekazać informację, że z dniem 1 czerwca 2023 roku funkcję Prezesa Zarządu Klubu przejmuje Pan Paweł Zagumny. Umowa zawarta jest na najbliższe trzy lata – powiedział Janusz Dasiewicz.

 

– Jest mi niezmiernie miło przyjąć tą nominację. Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i myślę, że jest to duże wyzwanie i odpowiedzialność, ale ja nie boję się jej i wierzę, że sprostam zadaniom jakie przede mną stoją. Chciałbym, aby ranga tego klubu rosła z roku na rok – powiedział Paweł Zagumny.

 

 

Paweł Zagumny urodził się 18 października 1977 roku w Jaśle. W reprezentacji Polski grał w latach 1996–2014, a z orzełkiem na piersi rozegrał łącznie 427 meczów. Czterokrotnie wystąpił w igrzyskach olimpijskich – 1996, 2004, 2008 i 2012. W swoim dorobku ma tytuł mistrza świata (2014) i wicemistrza świata (2006), a także mistrza Europy (2009) i zwycięstwo w Lidze Światowej (2012). Paweł Zagumny wielokrotnie wybierany był najlepszym rozgrywającym największych światowych turniejów.

 

Swoją sportową karierę siatkarską rozpoczął w 1995 roku w Czarnych Radom, gdzie występował przez dwa lata, a w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Tytusa Chałubińskiego zdawał maturę. Przez kolejne lata Paweł Zagumny reprezentował kluby: Bosman Morze Szczecin, Edilbasso Padwa, AZS UWM Olsztyn, Panathinaikos Ateny, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechnikę Warszawską i ONICO Warszawa.

 

 

Rozbrat z kadrą narodową Zagumny ogłosił po mistrzostwach świata w 2014 roku w Polsce. W 2017 roku z kolei zakończył karierę siatkarską i podjął się roli, jako wiceprezes i dyrektor sportowy w klubie ONICO Warszawa. W styczniu 2019 roku wybrany został na stanowisko Prezesa Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA., którą pełnił do listopada 2020 roku. Zagumny jest magistrem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz uzyskał również certyfikat Master of Business Administration (MBA).

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie