Błyskawiczne zwolnienie trenera w Premier League!

Piłka nożna
Błyskawiczne zwolnienie trenera w Premier League!
fot. PAP
Sam Allardyce poprowadził zespół w zaledwie 4 meczach

Trener Sam Allardyce za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z zespołem angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Leeds United - oficjalnie poinformował zespół, który po tegorocznym sezonie spadł z Premier League.

Allardyce został zatrudniony na początku maja na cztery ostatnie mecze sezonu 2022/23, aby wyprowadzić zespół ze strefy spadkowej. Jednak tego zadania 68-letni szkoleniowiec nie zrealizował, Leeds zajął w tabeli drugie miejsce od końca, mając pięć punktów straty do strefy bezpieczeństwa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące słowa znanego trenera. "Jestem na tym samym poziomie, co Guardiola, Klopp i Arteta"

 

Leeds prowadzony przez Allardyce'a, który na stanowisku zastąpił Javiego Gracię, przegrał trzy mecze i tylko jeden zremisował.

 

 

"To był zaszczyt zarządzać Leeds United, wspaniałym klubem" - napisał Allardyce w oświadczeniu na klubowej stronie internetowej. "Na tym etapie mojej kariery nie jestem pewien, czy podjęcie tego wyzwania, które było potencjalnie długoterminowym projektem, było możliwe do zrealizowania" - dodał.

 

"Życzę klubowi wszelkich sukcesów w przyszłości i mam nadzieję, że Leeds szybko wróci do Premier League, tam, gdzie jego miejsce" - zakończył.

 

Na razie nie podano, kto będzie nowym szkoleniowcem Leeds United. 

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie