Ważne decyzje w Cuprum Lubin! Co z czołowymi siatkarzami?

Siatkówka
Ważne decyzje w Cuprum Lubin! Co z czołowymi siatkarzami?
fot. PAP
Aleksander Berger nadal będzie grał w Cuprum Lubin.

W klubie Cuprum Lubin ogłoszono ważne informacje transferowe przed sezonem PlusLigi 2023/24. Miedziowych barw nadal będą bronili dwaj ważni zawodnicy ze składu z poprzedniego sezonu. Alexander Berger i Paweł Pietraszko zostają w Lubinie.

Alexander Berger był w poprzednim sezonie drugim najlepiej punktującym zawodnikiem (za Adamem Lorencem) w ekipie Cuprum. Austriak zdobył 309 oczek; trzykrotnie otrzymał nagrodę MVP.

 

Zobacz także: Wielki powrót! Siatkarz Jastrzębskiego Węgla znalazł klub


Przyjmujący trafił do Lubina w 2022 roku z Cerrad Enea Czarnych Radom. Wcześniej grał w kilku europejskich klubach jak np. Halkbank Ankara, Gas Sales Piacenza czy Sir Safety Conad Perugia.

 

 

Paweł Pietraszko to najlepiej blokujący siatkarz Cuprum w minionym sezonie, niezwykle skuteczny także w ataku, a w trudnych momentach oaza spokoju na boisku. Zajął drugie miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Miasta Lubin i Powiatu Lubińskiego w 2022 roku.

 

 

Do Cuprum dołączył w 2020 roku. Będzie to więc już jego czwarty sezon w miedziowych barwach. Na początku zmagał się z kontuzją barku, a parkiet wrócił w trakcie sezonu. Szybko jednak pokazał, że ambicji i woli walki mu nie brakuje. Z roku na rok stawał się coraz bardziej skutecznym i pewnym siebie zawodnikiem, a miniony sezon można nazwać najlepszym w jego karierze. Zagrał 29 spotkań, zdobywając w nich 268 punktów, w tym 27 zagrywką i 66 blokiem. Szybko udowodnił swoją wartość na parkiecie i wypracował pewną pozycję w wyjściowym składzie.

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie