Trenerski duet poprowadzi Zagłębie Sosnowiec

Piłka nożna
Trenerski duet poprowadzi Zagłębie Sosnowiec
fot. Cyfrasport

Krzysztof Górecko będzie wspólnie z Marcinem Malinowskim prowadził piłkarzy pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec w kolejnym sezonie – poinformował klub. Malinowski przejął zespół w kwietniu, po odejściu Dariusza Dudka, którego był asystentem.

Dudek pożegnał się z klubem po wyjazdowej porażce ze Stalą Rzeszów 0:6. Zagłębie zajmowało wtedy po 26 kolejkach 14. miejsce w tabeli. Przed sobotnią, ostatnią kolejką, sosnowiczanie są na 11. pozycji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Orlen Wisła Płock zakontraktowała nowego rozgrywającego

 

Malinowski, który nie ma stosownych uprawnień, dostał od Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN zgodę na prowadzenie Zagłębia do końca bieżących rozgrywek.

 

Górecko, legitymujący się licencją UEFA Pro, pracował ostatnio w CKS Czeladź (klasa okręgowa). Podpisał z Zagłębiem roczną umowę. Zgodnie z klubowym komunikatem za wyniki zespołu mają wspólnie odpowiadać obaj szkoleniowcy.

 

- Dla mnie to ogromny zaszczyt, że dostałem szansę pracy w Zagłębiu. To jeden z największych klubów w Polsce z wielką historią. Jestem przekonany, że razem z Marcinem damy dużo radości kibicom - powiedział Górecko.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie