Polki bez zwycięstwa w grupie odpadły z mistrzostw świata koszykarek 3x3

Polki odpadły z mistrzostw świata koszykarek 3x3.

Reprezentacja Polski koszykarek 3x3 bez zwycięstwa zakończyła fazę grupową mistrzostw świata rozgrywanych w Wiedniu. W piątek biało-czerwone uległy drugiej w rankingu FIBA ekipie Niemiec 11:18, a w ostatnim spotkaniu przegrały 11:21 z Japonią (6.).

Wcześniej podopieczne trenera Bartłomieja Koziatka przegrały w grupie B z mistrzem Afryki Egiptem 18:21 i Australią 14:21.

Polki, zajmujące 10. miejsce w rankingu FIBA, wystąpiły w składzie: Dominika Fiszer, Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec i Klaudia Sosnowska. W tym samym składzie drużyna wywalczyła we wrześniu w austriackim Grazu brązowy medal mistrzostw Europy pod wodzą Karoliny Szlachty.

W fazie grupowej punkty dla Polski zdobyły: Morawiec - 18, Gertchen - 18, Fiszer - 12 oraz Sosnowska - 6.

Do ćwierćfinałów bezpośredni awans zdobędą zwycięzcy grup, a drużyny z drugich i trzecich miejsc będą walczyć w 1/8 finału o prawo dalszej gry. Z polskiej grupy do najlepszej ósemki z pierwszego miejsca awansowała reprezentacja Niemiec, które w decydującym spotkaniu pokonała Australię 21:19.

Biało-czerwone w mistrzostwach świata zagrały po raz trzeci. Przed rokiem w Antwerpii Polki dotarły do ćwierćfinału, w którym po zaciętej walce musiały uznać wyższość Litwinek (16:19). Reprezentacja zajęła wówczas siódme miejsce. Natomiast w debiucie w 2016 r. była 13.